GRADINITA BORDEI VERDE-CONTINUARE LUCRARI

20200708 151503 1

Terenul pe care se va realiza investitia se afla in intravilanul satului Bordei Verde.Pe teren au inceput in anul 2010 lucrari de construire laproiectul Gradinita Bordei Verde, lucrrai care au fost sistate , din lipsa fondurilor , cand erau realizate in propertie de 60%.Ca stare tehnica, lucrarile prezentau o stare tehnica corespunzatoare, nesesizandu-se defecte sau deficiente crae sa necesite lucrari de refacere , consolidari sau alte genuri de interventii.

Proiectul trateaza realizarea unei constructii cu regim de inaltime parter, cu o forma regulata in plan, cu dimensiuni generale in plan de 29,55 m x15,5 m, o inaltime la cornisa de 3,22 m si o inaltime la coama a acoperisului de 5,50m.