ANUNT DEPUNERE DECLARATIE UNICA

ANUNT PRIVIND PERSOANELE FIZICE CARE AU OBLIGATIA DEPUNERII DECLARATIEI UNICE-FORMULAR COD 212

Avand in vedereprevederileOrdinului nr.1938/26.04.2018 si nr.4735/07.05.2018pentruaprobareaprocedurii de acordare,decatreorganul fiscal local in colaborare cu organul fiscal central,aasistenteipentrucompletareasi/saudepunerea ,precum sitransmitereadeclaratieiuniceprivindimpunereaveniturilorpersoanelorfizice, vafacemcunoscut ca pentruanul 2021,campania se deruleaza in perioada 15.01-25.05.2021.

Pentruinformatiisuplimentaresauasistenta,toticontribuabilii care au obligatiadepuneriiDeclaratieiunice se pot adresapersoanelordesemnate de catreinstitutie:

ComsaRadita

Tudorie Octavita